ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» (ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ») оголошує про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами з метою продовження господарської діяльності на майданчику.
Дані щодо юридичної особи: ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ»: код ЄДРПОУ: 37046517, керівник – Барах Євгеній Вікторович; тел.: +38 (095) 835 80 80, електронна пошта: barakheugen84@gmail.com. Основний вид економічної діяльності підприємства – 38.21 Оброблення та видалення безпечних відходів.
Мета отримання дозволу на викиди: дотримання вимог природоохоронного законодавства та надання права експлуатації об’єкту, з якого надходять забруднюючі речовини в атмосферне повітря.
Проммайданчик ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» має висновок з оцінки впливу на довкілля №21/01-8127/1 від 18.11.2024 виданий Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля).
ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» спеціалізується на наданні послуг з управління відходами. В 2025 році буде проведена реконструкція, технічне переоснащення підприємства шляхом збільшення потужності з оброблення побутових відходів до 20 т/год.
Для здійснення операцій з управління відходами ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» має відповідну матеріально-технічну базу.
ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» здійснює відповідно до технології оброблення змішаних побутових відходів.
Проектна потужність з оброблення відходів в результаті переоснащення становить 85000 т/рік.
Модернізація існуючого виробництва буде проведена за рахунок наступних рішень:
· збільшення приймальної зони побутових та великогабаритних відходів на 15 м для забезпечення роботи обладнання попереднього сортування та будівництва трьох буферних секцій для безперервного проведення операцій з оброблення змішаних побутових відходів, та зменшення об’єму відходів шляхом тимчасової витримки їх у секціях, де органічний склад відходів може зменшиться в об’ємі на 40%.
· будівництво допоміжної лінії сортування із вмісту відходів не придатних для оброблення складових, а саме: відходів тваринного походження, ремонтних відходів, металу, відходів саду та огороду.
Відсортовані відходи такі як: взуття, ганчірки, гумові вироби, шкіряні вироби, терта пак і тому подібне розглядаються, як складові для SRF-палива. Продукція, що отримується в результаті оброблення відходів:
- паливо тверде відновлювальне SRF (solid recoverd fuel). Технічні умови ТУ У 38.1-37046517-001:2023;
- компост рекультиваційний Технічні умови ТУ У 20.1-37046517-002:2024.
Режим роботи підприємства в 2 зміни, 8 годин в зміну, 324 доби на рік.
На межі нормативної СЗЗ та найближчої житлової забудови згідно розрахунків розсіювання концентрація забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не перевищує встановлені законодавством допустимі норми. Заходи щодо скорочення викидів не плануються. Зазначені у матеріалах пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають гранично допустимим викидам затвердженим законодавством.
Господарська діяльність підприємства ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» належить до переліку виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування. Враховуючи аналіз розрахунку розсіювання забруднюючих речовин та відсутність перевищень гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин, заходи щодо скорочення викидів та природоохоронні заходи щодо скорочення викидів не передбачені та заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва для даного об’єкту не розробляються. Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів відповідають чинному законодавству.
Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості
Повне найменування суб’єкта господарювання: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ»
Скорочене найменування суб’єкта господарювання: ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ
ПРОЕКТ»
Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України: 37046517
Контактний номер телефону суб'єкта господарювання: +38(095) 835 80 80
Адреса електронної пошти суб'єкта господарювання: barakheugen84@gmail.com
Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля: проммайданчик ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» має висновок з оцінки впливу на довкілля №21/01-8127/1 від 18.11.2024 виданий Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України
(Міндовкілля).
ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» спеціалізується на наданні послуг з управління відходами. В 2024 році була проведена реконструкція, технічне переоснащення підприємства шляхом збільшення потужності з оброблення побутових відходів до 20 т/год.
Для здійснення операцій з управління відходами ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» має відповідну матеріально-технічну базу.
ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» здійснює відповідно до технології оброблення змішаних побутових відходів.
Проектна потужність з оброблення відходів в результаті переоснащення становить 85000 т/рік.
Модернізація існуючого виробництва була проведена за рахунок наступних рішень:
Збільшення приймальної зони побутових та великогабаритних відходів на 15 м для забезпечення роботи обладнання попереднього сортування та будівництва трьох буферних секцій для безперервного проведення операцій з оброблення змішаних побутових відходів, та зменшення об’єму відходів шляхом тимчасової витримки їх у секціях, де органічний склад відходів може зменшиться в об’ємі на 40%.
Будівництво допоміжної лінії сортування із вмісту відходів не придатних для оброблення складових, а саме: відходів тваринного походження, ремонтних відходів, металу, відходів саду та огороду.
Відсортовані відходи такі як: взуття, ганчірки, гумові вироби, шкіряні вироби, терта пак і тому подібне розглядаються, як складові для SRF-палива.
Продукція, що отримується в результаті оброблення відходів:
- паливо тверде відновлювальне SRF (solid recoverd fuel). Технічні умови ТУ У 38.1-
37046517-001:2023;
- компост рекультиваційний Технічні умови ТУ У 20.1-37046517-002:2024.
Режим роботи підприємства в 2 зміни, 8 годин в зміну, 324 доби на рік.
Перелік видів продукції, що випускається на об’єкті, у тому числі продукції переділів, що використовується у власному виробництві
Таблиця 1 - Перелік видів продукції, що випускається на об’єкті / промисловому майданчику, у тому числі продукції переділів, що використовується у власному виробництві
Порядковий номер |
Вид продукції |
Річний випуск |
1 |
2 |
3 |
1 |
Паливо тверде відновлювальне SRF (solid recoverd fuel) ТУ У 38.137046517-001:2023 |
14624,24 т/рік |
2 |
Компост рекультиваційний |
17000 т/рік |
Перелік та опис виробництв (основних, допоміжних, підсобних та побічних), виробничих процесів (основних, допоміжних, підсобних, побічних, циклічних, нециклічних, безперервних, напівбезперервних, дискретних, закритих, відкритих, напівзакритих), технологічних процесів, технологічного устаткування
ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» спеціалізується на наданні послуг з управління відходами.
Підприємство з оброблення відходів існуюче та складається з цеху для сортування змішаних побутових відходів, лінії виробництва палива твердого відновлювального SRF та цеху з оброблення біовідходів і виробництва рекультиваційного компосту.
Несортовані змішані побутові відходи від населення, зібрані в сміттєві баки, пакети, мішки або інші ємності (коробки і т.і.) спеціальним вантажним транспортом (сміттєвозами підрядних організацій) доставляються для оброблення на підприємство.
При в'їзді на територію підприємства здійснюється реєстрація сміттєвозів і їх зважування з побутовими відходами, а на в’їзді фіксується вага порожніх сміттєвозів.
Доставлені відходи вивантажуються на маніпулятивний майданчик перед приймальною камерою, яка знаходиться на початку лінії сортування.
Під час вивантаження контролюється радіоактивність відходів і наявність небезпечних газів з допомогою спеціального вимірювального обладнання.
Спеціальний вантажний автотранспорт (сміттєвози або інші автомобілі, трактори, які привезли змішані побутові відходи, при виїзді з території заводу, обов’язково проходять через мийку шасі. Мийка забезпечується водою з власних 4 резервуарів закритого типу об’ємом по 0,5 м3 кожен (з очищенням і рециркуляцією води);
На маніпулятивному майданчику вручну або спеціальним Т-краном відокремлюються нестандартні відходи (будівельні, великі промислові і домашні відходи, автопокришки і т.д.), які відправляються для складування в спеціальних боксах, що розташовані в цеху сортування. Після чого Т-кран або навантажувач подає побутові відходи в приймальну камеру лінії сортування, звідки вони з допомогою транспортера подаються в спеціальний пристрій для розрізання мішків, коробок з відходами та ємностей з рідинами, в ньому сильним струменем повітря відходи частково очищаються від дрібних частинок і пилу. Пил і дрібні частинки надходять через аспіраційні зонти в фільтрувальну станцію, а можливі рідини, калюжним насосом, збираються з днища приймальної камери і транспортуються в систему очищення стічних вод.
Далі, частково очищені і просушені, відходи другим транспортером подаються в Сепаратор Ротор (СР) для автоматичного виділення органічної фракції відходів, при цьому сильним потоком повітря відходи додатково очищаються від дрібних частинок і вологи. Органічна частина відходів спеціальним транспортером подається в цех виробництва компосту.
Очищені від органіки і просушені відходи подаються транспортером в спеціальні комфортні кабіни на ручне сортування, де завдяки попередній підготовці, виділяється вручну зі спеціального транспортера близько 17,5% вторинної сировини (ПЕТ, МЕТ тара, папір, плівка, ганчір'я, картон, скло, ферометали). Всі розсортовані фракції відповідно упаковуються на спеціальних пресах в бухти, що забезпечує простоту маніпуляцій, складування і транспортування відсортованих відходів на подальше оброблення.
Залишок не сортованої частини відходів:
взуття, ганчір'я, частини меблів, різні пластикові, гумові, шкіряні вироби,
тетрапак, памперси тощо, розглядаються як складові енергетичного палива.
Після проходження етапу сортування сировина поступає на первинне шредерування,
де вона дробиться до фракції 150 мм, та після чого за допомогою транспортеру
сировина потрапляє до ротаційного барабану для контрольного відсортування
подрібнених органічних відходів. До ротаційного барабану фракція підводиться по
2 транспортерам. Після проходження ротаційного барабану сировина потрапляє на
фінальний етап шредерування та дробиться до фракції 50 мм, і відводиться на
склад зберігання двома транспортерами.
Основні характеристики SRF-палива: розмір фракції 50*50мм, щільність 244 кг/куб, проектована
потужність виробництва SRF-палива становить 14624,25 т/рік.
SRF-паливо має відповідні технічні умови від 31.07.2023 року ТУ У 38.1-37046517-
001:2023 (Додаток П) та висновкам державної санітарно-епідеміологічної експертизи (Додаток
Р).
Весь процес сортування управляється з одного командно-управлінського пульта, де за допомогою відео нагляду контролюється і регулюється найбільш оптимальний режим сортування.
Технологічне обладнання призначене для сортування відходів (Цех сортування побутових відходів)
Приймальна камера служить для прийому побутових відходів. Її головним завданням є прийом побутових відходів з автомобілів, що збирають змішані відходи від населення та інших споживачів.
Структура відходів, які можуть прийматися: папір і картон, біологічні відокремлені відходи (органіка) трава, гілки, пластмаса, ємності, різні пластмасові вироби, іграшки та ін. різні змішані відходи, скло, скляна тара, металеві невеликі частини, металева тара і ін., текстильні відходи, різноманітний одяг, взуття, ганчір'я тощо.
Для забезпечення зручності приймання побутових відходів, приймальна камера зведена нижче рівня підлоги. Рідини, що виникають під час розвантаження відходів, збираються на дні камери і за допомогою мулистого насоса перекачуються в пристрій для очищення – сепаратор.
Конструкція приймальної горловини лінії сортування виготовлена із спеціального профілю, що забезпечує функціональність приймальної горловини, так що за короткий час можна прийняти більшу кількість побутових відходів і подавати їх на транспортер. Шнековий транспортер (або два транспортери) з бічних сторін камери незалежно подає побутові відходи на транспортер. Подача здійснюється в автоматичному режимі або в ручному дозовано. Привід шнекового транспортеру (або двох транспортерів) здійснюється електромоторами. Регулювання швидкості шнекового транспортера досягається за допомогою частотного перетворювача.
На дно шнекового транспортера вбудовуються дві опорних бронзових підкладки, для опори на них транспортера при великих навантаженнях. Металева конструкція горловини збірна і складається з 2-х частин, лівої і правої. Між ними знаходяться сталеві носії, на яких монтується дозувальний транспортер. На виході відводів з горловини знаходиться спеціально профільована воронка з гумою, для безпроблемного наповнення рухомого конвеєра транспортера. Приймальна камера має огорожу для прийому великої кількості відходів, з передньої сторони огорожі є обертові дверцята, які служать захистом, під час зупинки прийому-видачі відходів. Вся конструкція захищена від корозії спеціальною водовідштовхувальною фарбою.
Зовнішній вигляд приймальної камери наведено на рисунку 1.
Рисунок 1 – Зовнішній вигляд приймальної камери
Через неможливість синхронізації постійного потоку побутових відходів з автомобілівзбирачів, існує можливість накопичення привезених відходів перед приймальною камерою на маніпулятивному майданчику (плато) перед лінією сортування. Щоб уникнути ручного перевантаження накопичених відходів в приймальну камеру, так і необхідності застосування спеціальних машин, з бічної передньої сторони встановлюється ТЕ-кран, пристрій для маніпуляції побутових відходів. Використання ТЕ-крана позбавляє від витрат на придбання спеціальних машин (екскаваторів), що також зберігає повітря в приміщенні чистим і повністю усувається шум. Конструкція щелеп крану забезпечує оптимальне захоплення розсипаних побутових відходів без застрявання між гребінками. Руки-маніпулятори влаштовані так, що забезпечують більшу маневреність дій при мінімальній вазі.
Повороти здійснюються за допомогою гідромотора і зубчастої передачі. Така конструкція дає можливість сталості оборотів навіть при максимальному навантаженні і з максимально витягнутою «рукою» при будь-яких погодних умовах. Стабільність ТЕ-крана забезпечує основа спеціальної конструкції з перехідним валом. Фіксується пристрій гвинтами М-22 і якірними болтами.
Зовнішній вигляд ТЕ-крану наведено на рисунку 2.
Рисунок 2 – Зовнішній вигляд ТЕ-Крану
Несуча конструкція транспортера виготовлена з профілю завдовжки 6 м, розрізаних/зварених на необхідну довжину. На краю транспортера знаходяться приводні механізми управління натяжними головками транспортної стрічки.
Захвати приводного і натяжного валика визначаються шириною транспортної стрічки, діаметр валика з вбудованою поперечною віссю. Всі валики для довгострокової безпечної роботи машинним способом обробляються в одній партії відповідно до проекту і виду. Корпуси підшипників та підшипники високої якості, з системою змащення для тихої постійної роботи. Транспортна стрічка приводиться електродвигуном через гумовий приводний валик.
Переваги гумового приводного валика транспортного конвеєра:
- неможливість прослизання стрічки на валиках;
- підвищена стійкість валиків і стрічки;
- пристосовність валика до ребристої стрічки;
- можливість підвищення продуктивності без остраху зісковзування.
Транспортна стрічка виготовлена зі спеціальної 3-х шарової тканини. Верхня поверхня покрита pvc/прогумована, що забезпечує її стійкість і резистентність.
Напрямні транспортної стрічки зроблені зі спеціального сформованого листа. Натяжні механізми - гвинт м 20, довжина натяжного гвинта забезпечує регулювання стрічки.
Притягненням гвинта здійснюється натяг і центрування валика транспортної стрічки. Довговічність і стійкість ребристих транспортних стрічок підвищена за допомогою ребер зі спеціальних профільованих листів товщиною 4 мм. Продуктивність конвеєра, що подає залежить від відстані між ребрами, їх ширини і швидкості стрічки для подачі побутових відходів. Фіксація профільованих листів здійснюється спеціальними гвинтами.
З нижньої сторони транспортера знаходиться сталева профільована підкладка з нейлоновими колодками, на яких транспортер ковзає і приймає навантаження, так що сам транспортер несе мінімальне транспортне навантаження, що забезпечує його довговічність. Для запобігання зупинки транспортера і випадання відходів з заднього боку стрічки встановлюється гумова завіса.
Стрічковий транспортер ЛТ-9,5-1400 пов'язує приймальну камеру і пристрій для відкриття пластикових мішків і коробок з побутовими відходами.
Зовнішній вигляд стрічкового транспортера ЛТ-9,5-1400 наведено на рисунку 3.
Рисунок 3 – Зовнішній вигляд стрічкового транспортера ЛТ-9,5-1400
Для здійснення якісної селекції прийнятих побутових відходів в пізніх фазах технологічного процесу, необхідно виділити всі відходи, упаковані в пакети, мішки або коробки. Розпорювач мішків - спеціальний пристрій для відкривання мішків, в яких знаходяться побутові відходи. Він дає можливість витягти відходи з пакетів, мішків (коробок), так що органічна фракція може безперешкодно відокремитися шляхом просіювання на ротоситі. А інші відходи в подальшому виділяються по фракціях на сортувальному транспортері. Мета відкриття - підвищення проточності побутових відходів. З допомогою цього пристрою виключається необхідність в зайнятості декількох працівників. Регулювання числа обертів, а тим самим проточність, здійснюється на пульті управління через потенціометр, який управляє частотним перетворювачем. Через специфічне завдання пристрою, іноді можливе скупчення великої кількості відходів всередині пристрою, через це всередині знаходиться деблокатор пристрою. Якщо детектується перенаповнення пристрою, то активується автоматичний цикл чищення за допомогою спеціальної конструкції допоміжних ножів з НARDOХA, чиє відкриття регулюється пружинним механізмом і масляним амортизатором. Таким чином, ножі можуть здійснювати свою функцію постійно.
Ножі на барабані періодично заточуються тільки з фронтальної сторони, так що ширина ножа на барабані завжди залишається однаковою, для можливості розрізання пластика. Ножі, що знаходяться на монтажних пластинах можуть 4-ри рази замінюватися, потім скошено заточуватися. Розпорювач мішків - міцна і ефективна машина, яка сконструйована для довговічної роботи.
Довжина барабана залежить від продуктивності і становить 1600 мм, а d 500 мм. Фіксована конструкція пристрою ротується на 2-х конусних підшипниках d 80/60 мм і корпусі з підшипником d 50 мм. Підмазування підшипників здійснюється доступно зовні і зсередини на одиночному вбудованому корпусі. Безпека машини дуже висока, так як немає можливості ручного відкриття дверей. Відкриття дверей здійснюється за допомогою гідравлічного циліндра, що є неможливим без повної зупинки барабана.
Зовнішній вигляд пристрію для відкриття пластикових пакетів, мішків і коробок з побутовими відходами наведено на рисунку 4.
Рисунок 4 – Зовнішній вигляд пристрію для відкриття пластикових пакетів, мішків і коробок з побутовими відходами
Являє собою важливу технологічну частину безперервного процесу обробки побутових відходів після пристрою для розпорювання пакетів, мішків і коробок, його головна функція - безперервна подача відходів з пристрою для розпорювання пакетів, мішків і коробок в ротосито.
Принцип роботи аналогічний принципу роботи спеціального подаючого (дозувального) ланцюгового транспортера.
Зовнішній вигляд кутового ланцюгового транспортера наведено на рисунку 5.
Рисунок 5 – Зовнішній вигляд кутового ланцюгового транспортера
Сепаратор-ротор – спеціальна машина для видалення біологічної маси із побутових відходів та конструкція машини забезпечує найкращі результати сепарації відходів. Під час технологічного процесу сепарації відбуваються наступні технологічні операції:
- видалення органічної маси із побутових відходів для подальшого компостування;
- просушування невідсортованої частини змішаних побутових відходів для отримання
SRF-палива; - видалення пилу з відсортованих відходів.
Унікальна технологічна конструкція забезпечує автоматичне розділення відходів на фракції і готує їх для подальшої обробки. Конструкція складається з декількох технологічних вузлів. Основна конструкція зроблена із сталевих листів, які з'єднані в дві технологічні секції.
Перша має отвори для просіювання d 55 мм. Друга має отвори квадратного перетину розміром 55х120 мм. У першій секції відсівається органічна фракція для компостування. У другій — очищені від органіки відходи готуються для подальшої обробки.
Зовнішній вигляд сепаратора-ротора наведено на рисунку 6.
Рисунок 6 – Зовнішній вигляд сепаратора-ротора
Привід сепаратор-ротора здійснюється електромоторами. Потужність електромотора через редуктор переноситися на сталеві прогумовані ролики d 435 мм і далі на сепараторротор, що забезпечує безшумну роботу ротора без вібрації. Число оборотів сепаратор-ротора (рото-сито) регулюється за допомогою потенціометра, який керує частотним перетворювачем електромотора на панелі управління. Число оборотів сепаратор-ротора регулюється між 6-12 об/хв.
Зовнішній вигляд електромотора та сит різних діаметрів наведено на рисунку 7.
Рисунок 7 – Зовнішній вигляд електромотора та сит різних діаметрів
Через барабан проходить спіраль із сталевого листа. Крок спіралі 750 мм, так що відходи просіваються при ротації і спускаються в нижню приймальню камеру. Нахил сепаратор-ротора на 3° вперед забезпечує спіральний і розсипний проток через сито. На вході в сепаратор-ротор на ободі сита встановлені шипи, що забезпечують можливість додаткового розриву пакетів, мішків і коробок.
Зовнішній вигляд спіралі наведено на рисунку 8.
Рисунок 8 – Зовнішній вигляд спіралі
Сепаратор-ротор має свій приймальний бункер і шнековий
транспортер d 500 мм з лівосторонньої і правобічної вбудованою спіраллю. Для приводу кожного шнекового транспортера використовується
електромотор. Потужність через редуктор переноситися на шнековий транспортер,
число обертів постійне і становить 30 об/хв. Усередині сепараторротора між
спіраллю знаходяться поворотні поперечні лопаті для перевертання відходів, для
більш якісного просіювання і висушування за допомогою інтенсивної вентиляції.
Вентиляція сита найважливіша технологічна умова підготовки обробки побутових
відходів. Спочатку здійснюється очищення відходів (видалення пилу), потім
просушування відходів в потоці повітря і їх селекція. Сепаратор-ротор
встановлено на сталевій підставці. Вся конструкція сепаратор-ротора збірна для
полегшення транспортування і заміни частин обладнання.
Кожух сепаратор-ротора виконує функцію вентиляційного тунелю, для направлення циркулюючого повітря, що забезпечує високий стандарт підтримки мікроклімату всередині технологічного процесу і комплексно чистий мікроклімат в цеху.
Являє собою технологічний зв'язок між сепаратор- ротором (рото-ситом) і лінією для ручного сортування побутових відходів (сортувальна лінія). Транспортер стандартного типу. Довжина транспортера визначається відстанню між двома технологічними процесами (рото - ситом і сортувальною лінією).
Має металеві ребра висотою 70 мм поставлені на відстані 500 мм. Двигун через редуктор переносить потужність на гумовий барабан, що запускає транспортну стрічку. Швидкість транспортної стрічки повинна бути трохи вище швидкості ротації рото-сита, що при прорахунку = 15 м/хв.
Принцип роботи аналогічний принципу роботи спеціального подаючого (дозувального) ланцюгового транспортера з приймальною воронкою.
Зовнішній вигляд кутового ланцюгового транспортера з приймальною воронкою наведено на рисунку 9.
Рисунок 9 – Зовнішній вигляд кутового ланцюгового транспортера з приймальною воронкою 8. Сортувальна лінія
Спроектована і зроблена, так що може транспортуватися, як самостійний вузол, який в подальшому приєднується до єдиного технологічного сегменту-тунелю. Основна конструкція має розміри типового контейнера. Всі контейнери з'єднані в загальний тунельний комплекс. Продуктивність лінії для сортування залежить від кількості побутових відходів. Контейнерні одиниці (кабіни) з 2-х сторін обладнані вікнами, що відкриваються і служать для освітлення і провітрювання. У підлозі контейнера влаштовані прорізи для спуску відсортованих відходів. Температура в приміщенні регулюється кондиціонером, а все тунельне сортувальне приміщення має ізоляцію від шуму. Центральне місце сортувальної займає гладкий транспортер. Всі відходи, які пройшли етапи розпаковування, просіювання і видалення пилу, потрапляють на сортувальний транспортер, з якого робітники вручну сортують відходи та складають їх у відповідний сортувальний бокс. Перед сортуванням бокси групуються за типом відходів: папір, картон, PET, MET скло. Робітникам, щоб уникнути можливої помилки в сортуванні, рекомендується використовувати постійну групу контейнерів за типом матеріалу. На висоті 200 мм від підлоги під сортувальним транспортером розміщується ремінь безпеки, що забезпечує можливість зупинки всієї лінії в разі небезпеки. На стелі розміщується світлова сигналізація для індикації спорожнення сортувального боксу. Кількість світлових індикаторів визначена кількістю сортувальних боксів.
Технічні характеристики сортувальної лінії
Сортувальна лінія довжиною 30,0 м, складається із 10 одиниць спеціальних ізольованих контейнерів. Простір для сортування кліматизований з доводом свіжого повітря. контейнери розміром 2990x4340x2800 мм, обладнані вікнами, що відкриваються. Контейнери змонтовані на конструкцію боксів і між собою пов’язані в технологічний простір.
Розведена електроінсталяція,технологічна сигналізація і стельове освітлення. Підлогова конструкція контейнера виготовлена з отворами для вбудови сортувальних боксів. Перший та останній контейнери обладнані зовнішніми боковими стінами.
В центрі контейнерного тунелю монтується сортувальний транспортер. У вхідній частині з правого та лівого боку змонтовані сталеві сходи для доступу до сортувальної лінії. На покрівлі останнього контейнера вбудована несуча конструкція для магнітного сепаратора. Вбудована технологічно захисна система і звукова сигналізація для оповіщення і транслювання музики.
Забезпечено протипожежним захистом та системою відеонагляду і контролю.
- зовнішні розміри (дхшхв) 30000x4340x2800 мм
- розміри контейнерної одиниці:2990x4340x2800 мм - кількість випускних труб по контейнерній одиниці: 4 шт.
В технології сортування відходів важливу розподільчу функцію несуть бокси для розділених відходів, що забезпечує тюкування відсортованих відходів відповідно структурному типу матеріалу. Основною метою поділу є повторне використання рецикльованих відходів, як сировини для нового вживання. Підготовлені в сепаратор роторі відходи (просушені і очищені від пилу, бруду і органічної фракції) сортуються вручну на транспортері сортувальної лінії і по спеціальних трубах спускаються в бокси. Бокси ємністю 35 м³, що досить для того, щоб накопичені відходи могли пресувати в тюки типових розмірів вагою від 150 до 500 кг, а також легко і економічно складуватися для подальшого використання.
Розміри боксів пристосовані до розмірів сортувальних кабін, щодо випускних отворів. Конструкція боксу виготовлена зі сталевих профілів і листів відповідно до технології, він може заповнюватися 35 м³ розсортованих відходів. З двох поздовжніх сторін бокси обшиті ДСП панелями товщиною 20 мм для ущільнення стінок, на які можуть навалюватися відходи.
Зовнішній вигляд сталевого монтажного боксу наведено на рисунку 10.
Рисунок 10 – Зовнішній сталевого монтажного боксу
Розмір боксів (дхшхв): 3000x5000x2500 мм. Бічні сторони та підлога виготовлені з сталевих листів. Об’єм камери боксу для прийому сортованого матеріалу складає 30м3. Зі сторони розвантаження боксів вбудовані двійні автоматичні ворота для розвантаження камери. На бокових сторонах вмонтовані зубчасті рейки для приводу притискного механізму.
Бокси мають вбудовану електроінсталяції для автоматичного управління та розвантаження камери боксу. З фронтальної сторони знаходяться сходи в сортувальний тунель.
Сортувальні бокси з передньої і задньої сторони відкриті, що дає в подальшому можливість установки пластин (плит), які доставляють сортовані відходи на транспортний конвеєр, який відводить їх до наступного технологічного процесу обробки - пресування. Автоматичний принцип подачі включає установку дверей з передньої сторони сортувального боксу. При накопиченні певної кількості відходів всередині боксу, двері відкриваються і приводиться в роботу електромотором через редуктор притискна плита, зубчасті рейки рухаються вперед притискаючи відходи, що подаються на транспортер.
Притискні пластини виготовлені з профільованих листів шириною 2850 мм і висотою 1700 мм. В конструкції притискних плит встановлена автоматична система стискання сировини, функція притиску забезпечує автоматичне відкривання та закривання воріт боксів управління системою розвантаження боксів повністю автоматичне.
Комплексна електроінсталяція до пульту управління лінією - приводна потужність: 2,2 кВт, передача здійснюється через редуктор BFi = 46.
Сортувальний транспортер - найважливіша технологічна частина процесу сортування, яка проходить в сортувальному тунелі (сортувальній лінії). З сортувального гладкого транспортера робочі відбирають фракції відходів, в передбачені для цього бокси із дном.
Сортувальний транспортер має гладку поверхню,
щоб уникнути травматизму під час сортування. Також збоку знаходяться захисні,
граничні закруглені краї, що перешкоджають випаданню відходів з бічних сторін
стрічки. Довжина транспортної стрічки, пристосована так, що стрічка
приймає відходи на початку, а на краю, залишки невідсортованих відходів
скидаються в накопичувач. Швидкість сортувальної стрічки змінна і адаптується
до здатності робітників для ефективної сортування. Потужність електромотора на
прогумований барабан транспортної стрічки передається редуктором. Регуляція
швидкості транспортної стрічки здійснюється потенціометром в шафі управління,
який через частотний перетворювач електромотора збільшує або зменшує швидкість.
Швидкість транспортної стрічки 2-15 м/хв. Висота сортувальної стрічки
оптимальна і підлаштована під випускні труби для відходів. Всі краї на
транспортері і випуски закруглені і відповідають техніці безпеки. На виході з
тунелю розташовуються прорізи для проходження транспортної стрічки, над ними
знаходяться вікна розміром 800х2000 мм. Все обладнання пристосоване і технічно
вирішено для тривалої і ефективної роботи персоналу в сортувальній лінії.
Зовнішній вигляд сортувального транспортера наведено на рисунку 11.
Рисунок 11 – Зовнішній сортувального транспортера
Під час сортування робочий вкидає відсортовані відходи в спеціальні випускні труби з відкидним дном. Що попереджає помилки під час сортування, так як відсортовані відходи не потрапляють безпосередньо в сортувальні бокси для відсортованих відходів. Також при закритому відкидному дні можливе сортування під час фази подачі відсортованих відходів до пресу, виключаючи випадання відходів з-під притискної плити системи автоматичної подачі. При заповненні боксу, робочий в першу чергу повинен перевірити в процесі чи спорожнений боксу для відсортованих відходів, шляхом візуального контролю сигнального світла. Якщо горить червоне світло, то подача в процесі і при цьому не допускається випуск відходів. Якщо горить зелене світло, то поворотом ручки сортувального боксу, його вміст випускається в бокс для відсортованих відходів. Труби для випуску відсортованих відходів розташовуються в лінійному порядку і адаптовані до двоякого використання в разі підвищення продуктивності або зміни структури відходів для сортування. В сортувальній лінії знаходиться 40 випускних труб, розміром 750х400х900 мм кожен.
Зовнішній вигляд спеціальної випускної труби наведено на рисунку 12.
Рисунок 12 – Зовнішній вигляд спеціальної випускної труби
13. Електромагнітна стрічка для автоматичного видалення металу з сортувальної
Електромагнітна стрічка для видалення металевих відходів з сортувальної лінії розміщується на спеціальній конструкції, з зовнішньої сторони над краєм сортувального транспортера. Електромагнітна стрічка сепарує металеві відходи, піднімає їх і направляє в спеціальну воронку з нержавіючої сталі і далі в спеціальний контейнер об'ємом 7 м³. Зовнішній вигляд електромагнітної стрічки наведено на рисунку 13.
Рисунок 13 – Зовнішній вигляд електромагнітної стрічки
Поперечне положення електромагніта зумовлює великий ефект виділення металів . Привідна потужність магнітної стрічки складає 2,2 кВт. Відстань між магнітною та сортувальною стрічкам від 250 до 400 мм. Випуск для металу в контейнер виготовлений з нержавіючого матеріалу обшитого гумою. Електроуправління здійснюється з шафи преса для пресування SRF-палива.
Горизонтальний транспортер призначений для наповнення спеціального контейнера металевими відходами, які попередньо видалені магнітною стрічкою. Розміри транспортера становлять 6000х1200х350 мм, складається з приймальної воронки, несучої конструкції та спеціальної маслостійкої 2-х шарової гумової стрічки товщиною 6,5 мм та шириною 1000 мм. Привідна потужність складає 4 кВт приводом через редуктор VT-130.
15. Підлоговий ланцюговий транспортер для прийому відсортованих відходів
Підлоговий ланцюговий транспортер служить для подачі відсортованих відходів з металевих сортувальних боксів до автоматичного пресу-пакувальника. Розміщується горизонтально нижче рівня підлоги приміщення, так що під час пропуску відходів під притискною пластиною, відходи падають на нього і відводяться підйомним ребристим транспортером до автоматичного пресу-пакувальника. Транспортна стрічка - зі спеціального матеріалу, покритого PVC, що забезпечує її стійкість до пошкоджень і довговічну експлуатацію. Під час пропуску відходів по стрічці, щоб уникнути пошкоджень підлоги приміщення, борт каналу має металевий захист.
Залежно від виду і кількості відходів, швидкість пропуску транспортера може регулюватися. Мотор через редуктор переносить потужність на прогумований барабан, який рухає транспортний конвеєр. Регулювання швидкості транспортного конвеєра здійснюється потенціометром на панелі управління, через частотний перетворювач, керуючий числом оборотів електромотора. Швидкість транспортера 2-20 м/хв.
Принцип роботи аналогічний принципу роботи спеціального подаючого (дозувального) ланцюгового транспортера.
Зовнішній вигляд підлогового ланцюгового транспортера наведено на рисунку 14.
Рисунок 14 – Зовнішній вигляд підлогового ланцюгового транспортера
Підйомний кутовий ланцюговий транспортер служить для заповнення автоматичного преса-пакувальника. Він приймає відсортовані відходи з транспортера, що подає і піднімає їх до засипної воронки автоматичного преса. Транспортер стандартного типу, шириною, що визначається продуктивністю лінії для сортування. Як і в сортувальному транспортері, швидкість подачі регулюється в окремій шафі управління. Мотор через редуктор переносить потужність на гумовий барабан, що приводить в рух транспортну стрічку.
Принцип роботи аналогічний принципу роботи спеціального подаючого (дозувального) ланцюгового транспортера.
Зовнішній вигляд підйомного кутового ланцюгового транспортеру наведено на рисунку
15.
Рисунок 15 – Зовнішній вигляд підйомного кутового ланцюгового транспортеру
Автоматичний прес пакувальник для тюкування (упаковки в тюки, бали, бухти) відсортованих відходів. Універсальність його функції в тому, що він може тюкувати всі відсортовані матеріали без перерегулювання. Всі деталі легко замінні і доступні. Машина працює в автоматичному режимі, а довжина тюків (бухт) регулюється в електронному режимі за бажанням, найменша 1200 мм, найбільша 2400 мм. Управління в автоматичному і індивідуальному режимі.
Робота всієї системи здійснюється за допомогою саморотуючого гідравлічного насоса, що забезпечує високу швидкість пресування, і відповідне обтискання завантаженого. Швидкість і обтискання регулюються в електронному режимі. Пов'язування здійснюється сталевим дротом діаметром від 3,2 до 3,8 мм. Всі комплектуючі оригінальні і довговічної якості. Простота в функціонуванні та управлінні забезпечує надійність і безпеку роботи преса. Вхідна воронка пристосована до підіймального ребристого транспортеру. Важливо нагадати, що під час подачі матеріалу необхідно бути уважними, щоб один тип матеріалу не змішувався з іншим, тобто, щоб розсортовані матеріали були за типом і структурою упаковані в тюки стандартних розмірів.
Обладнання пресу складається з: шафи управління, перфоратора, ножів, прийомної камери та автоматичного підмазування.
Зовнішній вигляд автоматичного прес пакувальника наведено на рисунку 16.
Рисунок 16 – Зовнішній вигляд автоматичного прес пакувальника
Після проходження етапу сортування, сировина для SRF-палива поступає на первинне шредерування шредером моделі TIGER 2000*450 та дробиться до фракції 150 мм. Після чого, за допомогою транспортеру сировина потрапляє до ротаційного барабану для контрольного відсортування подрібнених органічних відходів. До ротаційного барабану фракції підводиться по 2 транспортерам. Після проходження ротаційного барабану сировина потрапляє на фінальний етап шредерування шредером моделі TIGER 1600*370 та дробиться до фракції 50 мм, і відводиться на склад зберігання двома транспортерами.
У технологічному процесі сортування побутових відходів, побутовий контейнер служить для приймання відсепарованих металевих відходів, скла, відходів, які випадково потрапили в комунальні відходи: шматки деревини, бетону, плитки, штукатурки, побутової техніки і т.і. Такі відходи в подальшому направляються в рецикляжні бокси для подальшої відправки переробникам. Комплексна конструкція контейнера відповідає DIN 30720, забезпечує можливість завантаження - розвантаження і скидання вмісту вантажу. Основна конструкція виготовлена з листа товщиною 4 мм, а жорсткість їй додана бляхою товщиною 4,5 і 6 мм. Контейнер виготовлений у відкритому варіанті. Маніпуляція контейнером здійснюється підйомником з вантажної машини, контейнер ланцюгами закріплюється на 4-ри гаки, піднімається на машину і вивантажується. Контейнер може транспортуватися навантажувачем, але в тому випадку він розвантажується за допомогою гідравлічного навантажувача. Контейнер зовні забарвлений ґрунтовкою і завершальній зеленою фарбою, зсередини захищений епоксидною фарбою.
Об’єм комунального контейнера становить 7 м3.
Зовнішній вигляд комунального контейнера наведено на рисунку 17.
Рисунок 17 – Зовнішній вигляд комунального контейнера
20. Горизонтальний транспортер зі спеціальною шнековою головою Горизонтальний транспортер зі спеціальною шнековою головою призначений для подачі біомаси, відсортованої на сепаратор роторі. Розміри (ДхШхВ) – 8350х1200х350 мм, з приймальною воронкою та спеціальною маслостійкою двох шаровою стрічкою товщиною 6 мм та шириною 1000 мм. Привідна потужність – 5,5 кВт, привід – VT- 150.
Принцип роботи аналогічний принципу роботи спеціального подаючого (дозувального) ланцюгового транспортера.
Спеціальний шнековий дозатор та подрібнювач з датчиком рівня наповнюваності призначений для розділення біомаси виділеної на сепаратор роторі, яка в другій фазі буде використовуватися для виробництва компосту.
Спеціальний підйомний контейнер з відкидними дверима об’ємом 10 м3. Конструкція контейнера забезпечує прийом біомаси з рото-сита через горизонтальний транспортер зі спеціальною шнековою головою для подачі біомаси, відсортованої на рото-ситі та спеціальний шнековий дозатор подрібнювач.
Вантажний автомобіль піднімає спеціальний підйомний контейнер і формує гряду для компостування органіки, безпосередньо забезпечує правильне формування гряди при компостуванні. Розміри контейнера (ДхШхВ) – 4,4х1,7х2 м, питома вага біо-розкладних відходів близько 500 кг/м3.
Спеціальна фільтрувальна станція забезпечує видалення пилу під час роботи пристрою для відкриття пластикових пакетів, мішків і коробок з побутових відходами і сепаратора ротора ( пил, крупи, листя і т.і), для запобігання забрудненню повітря в цеху. Щоб цього не допустити працюють фільтрувальні станції, які відводять і очищають забруднене повітря. Вони розміщуються всередині лінії, так щоб потужні циклонні вентилятори через відвідні трубопроводи поглинали повітря з пристрою для відкривання пластикових пакетів, мішків і коробок та сепаратора ротора. Запилене повітря потрапляє в короб, де проходить через тканину фільтру, а пил залишається на внутрішній поверхні фільтрувального мішка. Фільтрувальні мішки (відпилювачі) натягнуті на металеві горловини в стелі короба повітряної станції і повішені на каркас із сталевого дроту. Синтетичне волокно фільтрувального мішка дає можливість відфільтрувати до 99% летючих частинок. Одночасно гарантована стійкість мішків до різних кислот, лугів, бактерій і підвищеної температури.
Фільтрувальні мішки розміщуються в спеціальних боксах, що полегшує їх вилучення для очищення. Діаметр труби, що відводить повітря з сепаратор ротора – 500 мм, а з пристрою для відкриття пластикових мішків і коробок – 250 мм. Робочий мотор безпосередньо пов'язаний з віссю ротора-циклону, що забезпечує протока повітря від 100 до 600 м³/год.
Зовнішній вигляд спеціальної фільтрувальної станції наведено на рисунку 18.
Рисунок 18 – Зовнішній вигляд спеціальної фільтрувальної станції
Вентиляцію і кондиціонування виконано за допомогою спеціальних перетворювачів, для цього через тунельну сортувальну проводяться труби для припливу свіжого повітря. Це повітря в подальшому процесі нагрівається/охолоджується для досягнення оптимальної температури всередині сортувальних кабін. Загальна довжина трубопроводів - від 3 до 5 м, d 250 мм, проток і температура повітря можуть регулюватись.
Свіже повітря доставляється із поза цеху, нагрівається в зимові місяці і дозується в кабіни. Всмоктувальні жалюзі 400x400 мм встановлені на зовнішній стороні трубопроводу всередині сортувальних кабін, на лівій і правій сторонах знаходяться вентиляційні канали з отворами. Потужність вдування повітря: 1500 м3/год вентилятором з обігрівачами діаметром 300 мм. Потужність обігрівачів становить 9 кВт
Рідини, що потрапляють в приміщення - це води, що стікають з коліс сміттєвозів або рідини змішаних побутових відходів, рідини, які виникають при мийці майданчика. Щоб уникнути затримання цих рідин в приміщенні, перед приймальною камерою в бетонну поверхню маніпулятивного майданчика, встановлюються збірні канали, які збирають рідини і відводять їх систему відводу.
Типовий контейнер призначений для інформаційного управління лінією і технологією переробки відходів, контролю над здійсненням процедури сортування від прийому до пресування та упаковки. Контейнер ізольований, обладнаний офісними меблями і обладнанням. встановлюється при вході в цех, з двома вікнами і відео наглядом.
Санітарний контейнер служить для потреб особистої гігієни працюючих. Він розділений на жіночу і чоловічу половину.
Запасні частини розміщені на полицях, в контейнері є робочий стіл з приладдям для ремонту деталей лінії, основний інструмент для технічного обслуговування лінії.
Головна розподільчо-управлінська електрична шафа RO–1 постачається з комплектним електричним обладнанням для підключення до головного кабелю і регулювання управлінням лінією.
Головний пульт управління для електроуправління лінією сортування відходів RO-2 з розподільною шафою призначений для регулювання потужності сортування відходів.
Пульт управління системою для автоматичного дозування відходів RO-3 призначений для управління транспортною стрічкою, розпорювачем мішків і вентиляцією.
Низькопрофільна підлогова платформа-ваги вантажопідйомністю до 1500 кг з шкалою по 500 г, розмір платформи 1200 x 1500 мм. Має вбудований LCD-дисплей та термічний принтер призначений для зважування готових спресованих бухт тюків з відсортованим матеріалом, які відправляються на подальшу переробку. Принтер служить для нанесення штрих коду.
Автоматична експрес мийка спеціального вантажного транспорту Express tunnel призначена для автоматичного миття шасі сміттєвозів. Автоматична експрес мийка спеціального вантажного транспорту Express tunnel в базовій комплектації висотою 5,02 м, тип/модель W9609, висота каркасу мийки - 4,2 м, пропускна здатність – 5000 л/год, тиск води на виході - 2-4 кг/см2, об'єм накопичувальної ємності - 440 л, рівень шуму - 65 dB (A), потужність - 1,8 кВт/2,3 кВт, вага - 190 кг, виробник Україна.
34. Вагова
Вагова 60 т призначена для зважування сміттєвозів та автомобілів довжиною 18 м.
В цеху сортування є допоміжне обладнання, а саме:
1. Обладнання для вимірювання радіоактивності
Лічильник Гейгера GAMMA SCOUT – це професійний пристрій для високоточного вимірювання альфа, бета та гамма випромінювання, призначений для попереднього вимірювання радіаційного забруднення побутових відходів, що надходять на підприємство
Лічильник має широкий діапазон вимірювання та використовується для періодичних вимірювань на місцях та для довгострокових вимірювань або моніторингу.
Пристрій забезпечує сертифіковане вимірювання природного радіаційного фону навколишнього середовища та збільшеного штучного випромінювання в межах 500 кратного значення від граничного допустимого рівня.
Показники вимірювань можна зберегти в лічильнику Гейгера або в Data set, який входить в комплект поставки з програмним забезпеченням і кабелем для передачі показників на комп’ютер для подальшого аналізу.
2. Детектор газу МХ6 ІВRID
Детектор газу МХ6 ІВRID – це портативний вимірювач концентрації газів, призначений для вимірювань на полігонах побутових відходів, заводах, каналізація, дренажних каналах, морських платформах і судах, скрізь, де є підвищена небезпека. LCD кольоровий дисплей має автоматичне підсвічування, що дозволяє зчитування навіть в складних умовах. Поточні вимірювання та раніше виміряні значення можуть відображатися в графічному вигляді на дисплеї. Через можливість коливань вимірюваних концентрацій газу необхідно швидко визначити кожний період вимірювання.
Схема 1 – Блок-схема управління відходами на ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» (технологічні зв’язки)
Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
На підставі проведеної інвентаризації викидів забруднюючих речовин визначені обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами при номінальному завантажені обладнання.
Відповідність до Переліку найбільш поширених і небезпечних ЗР, викиди яких у атмосферне повітря підлягають регулюванню та Переліку забруднюючих речовин та
порогових значень потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік
Відповідно до Переліку найбільш поширених і небезпечних ЗР, викиди яких у атмосферне повітря підлягають регулюванню (постанова Кабміну України від 29.11.2001р. №1598) та Переліку забруднюючих речовин та порогових значень потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік (додаток 1 до Інструкції про порядок та критерії взяття на держоблік об’єктів наказ Мінекоресурсів України від 10.05.2002р. №177) підприємство підлягає постановці на Державний облік в галузі охорони атмосферного повітря.
Відповідно до Переліку найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, викиди яких в атмосферне повітря підлягають регулюванню, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 № 1598 (1598-2001-п), та Переліку забруднюючих речовин та порогових значень потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік (додаток 1 до Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затвердженої наказом Мінекоресурсів України від 10.05.2002 № 177 (z0445-02) та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 22.05.2002 за N 445/6733), надаються:
− перелік найбільш поширених забруднюючих речовин та їх обсяги, викиди яких підлягають регулюванню та за якими здійснюється державний облік;
− перелік небезпечних забруднюючих речовин та їх обсяги, викиди яких підлягають регулюванню та за якими здійснюється державний облік;
− перелік інших забруднюючих речовин та їх обсяги, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об'єкта;
− перелік забруднюючих речовин та їх обсяги, для яких не встановлені ГДК (ОБРД), в атмосферному повітрі населених міст.
У процесі роботи підприємства всього викидається в атмосферу 16 забруднюючих речовин, кількість яких становить 179,001 т/рік, в тому числі:
- 4 забруднюючих речовин, які відносяться до найбільш поширених, кількість яких становить 22,201 т/рік;
- 6 забруднюючих речовин, які відносяться до небезпечних, у кількості 0,184 т/рік;
- 4 інших забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єкта/промислового майданчика, у кількості 1,312 т/рік;
- 2 забруднюючі речовини, для яких не встановлені ГДК (ОБРД), в атмосферному повітрі населених міст у кількості 155,304 т/рік.
Зазначена інформація наведена в таблиці 7.
Таблиця 7 (6.1)
№ з/п |
|
Забруднююча речовина |
Фактичний обсяг викидів, т/рік* |
Потенційний обсяг викидів, т/рік |
Порогові значення потенційних викидів для взяття на державний облік, т/рік |
|
Коди |
Найменування |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
1 |
01003 |
Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) |
0,002 |
0,002 |
0,1 |
|
2 |
01104 |
Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) |
0,0001 |
0,0001 |
0,005 |
|
|
03000 |
Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) |
13.906 |
13.906 |
3,0 |
|
3 |
03000 |
Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) |
13,906 |
13,906 |
3,0 |
|
4 |
03000 |
Натрію гідрооксид (натр їдкий, сода каустична) |
0,252 |
0,252 |
||
5 |
03000 |
Сажа |
0,394 |
0,394 |
||
6 |
04001 |
Азоту діоксид |
4,0783 |
4,0783 |
1,0 |
|
7 |
04002 |
Азоту оксид |
0,005 |
0,005 |
0,1 |
|
- |
05000 |
Діоксид та інші сполуки сірки |
0,640 |
0,640 |
2,0 |
|
8 |
05001 |
Сірки діоксид |
0,640 |
0,640 |
1,5 |
|
9 |
06000 |
Оксид вуглецю |
3,577 |
3,577 |
1,5 |
|
10 |
07000 |
Вуглецю діоксид |
155,299 |
155,299 |
500,0 |
|
- |
11000 |
Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС), у т.ч. |
|
|
1,5 |
|
11 |
11000 |
Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) |
0,660 |
0,660 |
1,5 |
|
12 |
11028 |
Кислота оцтова |
0,180 |
0,180 |
0,8 |
|
13 |
12000 |
Метан |
0,006 |
0,006 |
10,0 |
|
- |
16000 |
Фтор та його сполуки (у перерахунку на фтор) |
0,0015 |
0,0015 |
0,05 |
|
14 |
16000 |
Фториди добре розчинні неорганічні (фторид натрію, гексафторсилікат натрію) |
0,001 |
0,001 |
0,05 |
|
15 |
16000 |
Фториди погано розчинні неорганічні (фторид алюмінію, фторид кальцію, гексафторалюмінат натрію) |
0,0003 |
0,0003 |
||
16 |
16001 |
Фтористий водень |
0,0002 |
0,0002 |
0,05 |
|
|
|
Усього для підприємства: |
179,001 |
179,001 |
- |
|
|
|
Найбільш поширені забруднюючі речовини |
||||
1 |
03000 |
Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) |
13,906 |
13,906 |
3,0 |
|
2 |
04001 |
Азоту діоксид |
4,0783 |
4,0783 |
1,0 |
|
3 |
05001 |
Сірки діоксид |
0,640 |
0,640 |
1,5 |
|
4 |
06000 |
Оксид вуглецю |
3,577 |
3,577 |
1,5 |
|
|
|
Усього: |
22,201 |
22,201 |
|
|
|
|
Небезпечні забруднюючі речовини |
||||
1 |
01003 |
Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) |
0,002 |
0,002 |
0,1 |
|
2 |
01104 |
Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) |
0,0001 |
0,0001 |
0,005 |
|
3 |
11028 |
Кислота оцтова |
0,180 |
0,180 |
0,8 |
|
4 |
16000 |
Фториди добре розчинні неорганічні (фторид натрію, гексафторсилікат натрію) |
0,001 |
0,001 |
0,05 |
|
5 |
16000 |
Фториди погано розчинні неорганічні (фторид алюмінію, фторид кальцію, гексафторалюмінат натрію) |
0,0003 |
0,0003 |
||
6 |
16001 |
Фтористий водень |
0,0002 |
0,0002 |
0,05 |
|
|
|
Усього: |
0,184 |
0,184 |
|
|
|
|
Інші забруднюючі речовини, присутні у викидах об’єкта |
||||
1 |
03000 |
Натрію гідрооксид (натр їдкий, сода каустична) |
0,252 |
0,252 |
1,5 |
|
2 |
03000 |
Сажа |
0,394 |
0,394 |
||
3 |
11000 |
Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) |
0,660 |
0,660 |
||
4 |
12000 |
Метан |
0,006 |
0,006 |
10,0 |
|
|
|
Усього: |
1,312 |
1,312 |
|
|
|
Забруднюючі речовини, для яких не встановлені ГДК (ОБРД) в атмосферному повітрі населених міст |
|
||||
1 |
04002 |
Азоту оксид |
0,005 |
0,005 |
|
0,1 |
2 |
07000 |
Вуглецю діоксид |
155,299 |
155,299 |
|
500,0 |
|
Усього: |
155,304 |
155,304 |
|
|
Таблиця 10 (6.4)
Номер джерела викиду на карті-схемі |
Клас |
Найменування ГОУ |
Забруднюючі речовини, за якими проводиться газоочистка |
Витрата газопилового потоку на вході в ГОУ, м3/с |
Максимальна масова концентра-ція на вході в ГОУ, мг/м3 |
Ефективність роботи ГОУ, % |
Витрата газопило- вого потоку на виході з ГОУ, м3/с |
Максимальна масова концентрація на виході з ГОУ, мг/м3 |
|
код |
найменування |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Устаткування очистки газу відсутнє.
6
Таблиця 6.7 - Сумарні потенційні обсяги викидів забруднюючих речовин та груп речовин в атмосферне повітря від підприємства
|
Забруднююча речовина |
Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з |
|
|
|
Код |
найменування |
трьома десятковими знаками |
1 |
2 |
3 |
01003 |
Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) |
0,002 |
01104 |
Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) |
0,0001 |
03000 |
Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) |
13,906 |
03000 |
Натрію гідрооксид (натр їдкий, сода каустична) |
0,252 |
03000 |
Сажа |
0,394 |
04001 |
Азоту діоксид |
4,0783 |
04002 |
Азоту оксид |
0,005 |
05001 |
Сірки діоксид |
0,640 |
06000 |
Оксид вуглецю |
3,577 |
07000 |
Вуглецю діоксид |
155,299 |
11000 |
Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) |
0,660 |
11028 |
Кислота оцтова |
0,180 |
12000 |
Метан |
0,006 |
16000 |
Фториди добре розчинні неорганічні (фторид натрію, гексафторсилікат натрію) |
0,001 |
16000 |
Фториди погано розчинні неорганічні (фторид алюмінію, фторид кальцію, гексафторалюмінат натрію) |
0,0003 |
16001 |
Фтористий водень |
0,0002 |
|
Усього для об'єкта / промислового майданчика |
179,001 |
Потенційні обсяги викидів забруднюючих речовин від виробничих та технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)
Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки):
код NFR: 5.В.1 - Біологічна переробка відходів: компостування
Таблиця 6.8 (6.8) – Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)
Забруднююча речовина |
Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома |
|
|
|
|
Код |
найменування |
десятковими знаками |
1 |
2 |
3 |
03000 |
Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) |
12,951 |
03000 |
Натрію гідрооксид (натр їдкий, сода каустична) |
0,252 |
06000 |
Оксид вуглецю |
0,120 |
11028 |
Кислота оцтова |
0,180 |
Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою) |
13,503
|
Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки):
код NFR: 1.А.5.а - Інші стаціонарні джерела
Таблиця 6.9 (6.8)– Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)
Забруднююча речовина |
Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома |
|
|
|
|
Код |
найменування |
десятковими знаками |
1 |
2 |
3 |
03000 |
Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) |
0,005 |
04001 |
Азоту діоксид |
1,891 |
04002 |
Азоту оксид |
0,005 |
05001 |
Сірки діоксид |
0,197 |
06000 |
Оксид вуглецю |
0,084 |
07000 |
Вуглецю діоксид |
155,299 |
11000 |
Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) |
0,105 |
12000 |
Метан |
0,006 |
Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою) |
157,592
|
Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки): код NFR: 2.C.7.d -Зберігання, обробка та транспортування металевих виробів
Таблиця 6.10 (6.8) – Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)
Забруднююча речовина |
Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома |
|
|
|
|
Код |
найменування |
десятковими знаками |
1 |
2 |
3 |
01003 |
Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) |
0,002 |
01104 |
Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) |
0,0001 |
03000 |
Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) |
0,950 |
04001 |
Азоту діоксид |
0,0003 |
06000 |
Оксид вуглецю |
0,002 |
16000 |
Фториди добре розчинні неорганічні (фторид натрію, гексафторсилікат натрію) |
0,001 |
16000 |
Фториди погано розчинні неорганічні (фторид алюмінію, фторид кальцію, гексафторалюмінат натрію) |
0,0003 |
16001 |
Фтористий водень |
0,0002 |
Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою) |
0,956
|
Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки):
код NFR: 1.A.3.b.i-iv - Автомобільний транспорт
Таблиця 6.11 (6.8) – Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)
Забруднююча речовина |
Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома |
|
|
|
|
Код |
найменування |
десятковими знаками |
1 |
2 |
3 |
03000 |
Сажа |
0,394 |
04001 |
Азоту діоксид |
2,187 |
05001 |
Сірки діоксид |
0,443 |
06000 |
Оксид вуглецю |
3,371 |
11000 |
Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) |
0,555 |
Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою) |
6,950
|
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, які не потребують надмірних витрат та найкращих доступних технологій і методів керування
Згідно Додатку 3 до Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадянпідприємців, виробництво та технологічне ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» належить до таких, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування, а саме: п.7, п.п.3 «устаткування (установки) для видалення безпечних відходів з продуктивністю, що перевищує 50 тонн на добу; (Джерела викиду №№ 1-3, 7-13).
Відповідно Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року значні обсяги накопичених в Україні відходів та відсутність ефективних заходів, спрямованих на запобігання їх утворенню, утилізації, знешкодження та видалення, поглиблюють екологічну кризу і стають гальмівним фактором розвитку національної економіки. Така ситуація обумовлює необхідність створення та забезпечення належного функціонування загальнодержавної системи запобігання утворенню відходів, збирання, перероблення та утилізації, знешкодження і екологічно безпечного видалення. Це повинно бути невідкладним завданням навіть в умовах відносної обмеженості економічних можливостей як держави, так і основних утворювачів відходів. Таким чином, єдиним можливим шляхом урегулювання ситуації є створення комплексної системи управління відходами.
Розв’язання зазначеної проблеми є ключовим у вирішенні питань енерго- та ресурсонезалежності держави, економії природних матеріальних та енергетичних ресурсів і актуальним стратегічним завданням (пріоритетом) державної політики.
На майданчику ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» застосована сучасна технологічна схема з використанням надійного сучасного обладнання. Обладнання та речовини, що використовуються відносяться до найбільш екологічно безпечного в даний час на європейському ринку та пройшло державні випробування і допущено до застосування на Україні. Вплив на довкілля контрольований та мінімальний за умови дотримання технічних та технологічних нормативів і вимог нормативно-правових документів.
Відсортована органічна фракція змішаних побутових відходів подається на дільницю компостування. Технологія компостування дає можливість отримувати 40 % органічних відходів із загальної кількості побутових відходів та депонувати їх в буртах для подальшої біологічної переробки в компост протягом 4-8 тижнів.
Всі зелені відходи, що утворюються при впорядкуванні міст (при догляді за парками, трава, гілки, і т.д.) можуть бути подрібнені і змішані з біомасою з побутових відходів рото-шредером KSR1200.
Для якісного і швидкого процесу компостування існують певні технологічні вимоги.
Оскільки температура на початку компостування дуже висока і може досягати 45 º, то необхідно запобігти прямому попаданню сонячних променів на підготовлену сировину в буртах для компостування. Усередині підготовлених буртів температура може досягати 60-70 ºC, і якщо до цього додати температуру оточення, то сума таких температур створює умови, які не є сприятливими для процесу розпаду для отримання компосту високої якості. Для якісного збалансованого дозрівання компосту необхідна вода (бурт поливається водою насиченою киснем через аеробне обладнання). Вода додається в компост автоматично при перемішуванні компосту біобраздером (компостером) 2800/97Р.
Передбачається, що перевертання біомаси в буртах здійснюється 2 рази на тиждень, при цьому додається волога через систему подачі води до біобраздера (компостера) 2800/97Р. Процес компостування контролюється за допомогою лабораторного обладнання.
Бурти перевертаються два рази в тиждень, і волога в початковій фазі становить 50%, коли органічний матеріал «свіжий». Після початкової фази настає, так звана «гаряча фаза». «Гаряча фаза» найчастіше настає через 7-10 днів, коли температура піднімається до 70ºC, що означає що почався процес розпаду (дозрівання). Через 6 тижнів після початку «гарячої фази» температура падає, процес розпаду добігає кінця і бактерії вже не виділяють температуру. Компост вже повністю дозрів. При перевертанні бурту автоматично додається вода, яка необхідна для процесу розпаду. В кінці «гарячої фази» вода більше не потрібна, тому що компост потрібен з найменшим вмістом вологи. Необхідно стежити, щоб температура компосту не перевищувала 80ºC, і не опускалася нижче 60ºC. Температура контролюється шляхом постійного вимірювання всередині бурту. Якщо температура піднімається, то знизити її можна більш частими перевертання бурту, в який потрапляє повітря, що охолоджує компост. Компост це практично стерильна субстанція, так як температура в 60ºC гранична для стерилізації. Компост після дозрівання повністю стерильний. Період дозрівання компосту 6-8 тижнів.
Коли процес визрівання завершений і компост готовий до використання, матеріал завантажується навантажувачем на транспортер і далі в воронку компост-сита KS-3000 для просіювання компосту, та видалення з нього великих і грубих елементів. Просіяна і очищена якісна фракція компосту далі направляється на горизонтальний конвеєр, який є частиною напівавтоматичної установки для подачі компосту, і подається на вивідний конвеєр, де компост проходить додаткову фазу контролю і ручного відділення дрібних частинок неорганічних матеріалів. Вивідний конвеєр доводить компост в двонаправлений шнековий дозатор, автоматично через комп'ютер з'єднаний з двома вагами. На вагах підготовлена якісна фракція шнековим дозатором поперемінно завантажується в мішки. Мішки дрібної просіяного компостній маси по 30 кг відвантажуються для продажу. Грубі відокремлені частини компосту повертаються назад в бурти для розпаду. Для цього з грубого компосту, перш ніж повернути його в переробку витягуються неорганічні матеріали, що становлять 30 % від проектної потужності виробництва компосту, а саме 5100 т/рік.
Неорганічні матеріали зберігаються у відкритому контейнері об’ємом 5 м3 та в подальшому направляються на склад SRF-палива.
Проектна потужність виробництва компосту становить 17000 т/рік.
Технологічне обладнання призначене для компостування відходів (Цех компостування органічних відходів)
Рото-шредер KSR1200 – спеціальна машина на дизельному приводі, з гусеницями і дозуючим краном, для подрібнення крупних зелених відходів на фракцію придатну для обробки і підготовки компосту та для змішування компонентів біовідходів. Рото-шредер має вбудований стрічковий транспортер для вивантаження дробленої фракції та магнітний сепаратор для виділення феромагнітних металів. Машиною керують з допомогою дистанційного пульту управління з радіозв’язком.
Зовнішній вигляд рото-шредера KSR1200 наведено на рисунку 24.
Рисунок 24 – Зовнішній вигляд рото-шредера KSR1200
Біобраздер (компостер) 2800/97р – спеціальна машина для перевертання та обробки біомаси, що обладнана гусеницями, кабіною управління, дизельним приводним агрегатом, біоакумулятором (системою з ємністю 1500 л для збагачення і зволожування біо-маси). Основні функції машини:
- формування гряд;
- аерація;
- зволожування гряд;
- автоматичне внесення бактерій, води, кисню.
Зовнішній вигляд біобраздера (компостера) 2800/97 Р наведено на рисунку 25.
Рисунок 25 – Зовнішній вигляд біобраздера (компостера) 2800/97 Р
Система подачі води для зволоження біомаси складається з системи труб на барабані з окремим приводом, діаметром труб – 5/4, загальною довжиною труб – 120 м та максимальним протоком в 120 л/хв.
Насосна станція з обладнанням для подачі води в систему для зволожування біомаси в процесі обробки. Розміщується в типовому контейнері із ізоляційних сендвіч панелей. Розмір контейнера 6000х2440х2700 мм. Контейнер має вхідні двері та вікно з захисними решітками.
Аеробна система призначена для приготування стічної води в басейні, для поливу компостного бурта. Система оснащена аераторами – повітродозаторами, які подають повітря в басейн. В систему встановлений спеціальний дозатор біоактивних речовин, які там активуються в басейні, що збагачує воду киснем для росту бактерій, які в подальшому потрапляючи в бурт з органікою, допомагають їй розпадатися, попереджують її загнивання і неприємний запах.
Частина обладнання знаходиться в контейнері для управління аерацією і контролем над процесом аерації.
Система напряму підключена до басейну, який служить для збору стічних вод. В систему входять насоси для заповнення компостера водою – гумові трубопроводи, які швидко дозують приготовану воду в бак на 1000 літрів. Аеробний басейн обладнано системою переливу і системою поповнення вода з системи збору стічних вод. Аеробна система для підготовки стічних вод закриває повний цикл, що дозволяє екокомпостувати біорозпадні та органічні відходи.
Зовнішній вигляд технологічного аеробного обладнання наведено на рисунку 26.
Рисунок 26 – Зовнішній вигляд технологічного аеробного обладнання
Компост-сито KS-3000 спеціальна мобільна машина для просіювання компосту і видалення крупних елементів. Конструкція машини забезпечує мобільність та високу результативність із просіювання компосту.
Зовнішній вигляд компост-сита KS-3000 наведено на рисунку 27.
Напівавтоматична установка для подачі компосту призначена для пакування готового компосту в мішки для подальшої реалізації.
Напівавтоматична установка для подачі компосту і сипучих матеріалів складається з приймальної воронки і дозатора об’ємом 10-50 л, з регулюванням подачі, тримачем мішків, мішкозашивним обладнанням і транспортером для подачі та пакування сировини. Оснащується електрогідравлічне управління, шафою управління та мікропроцесором на дозаторі.
Зовнішній вигляд напівавтоматичної установки для подачі компосту наведено на рисунку
28.
Рисунок 28 – Зовнішній вигляд напівавтоматичної установки для подачі компосту
Мобільний електричний насос призначений для подачі води до біобраздера (компостера) 2800/97Р.
Відкритий контейнер об’ємом 5 м3 призначений для прийому неорганічних відходів, які можуть потрапляти в цех компостування з привезеною ззовні органічною фракцією.
Санітарний контейнер служить для потреб особистої гігієни працюючих. Він розділений на жіночу і чоловічу половину.
Санітарний контейнер з чоловічими та жіночими санітарними просторами, розміщується в цеху, містить: 2 туалети (ч/ж), 4 умивальника, бойлер теплої води 80 л, 2 душові кабіни. Розміри санітарного контейнеру (ДхШхВ): 6055x2438x2800 мм.
Зовнішній вигляд санітарного контейнера цеху компостування аналогічний санітарному контейнеру цеху сортування.
Лабораторно-складський контейнер служить для розміщення лабораторного обладнання та запасних частин, розмір контейнеру: 6055 x 2438 x 2800 мм.
Головна розподільчо-електрична шафа RO-1 цеху компостування з комплексною розводкою і підготовкою для підключення головного кабеля підключення знаходяться з нижньої сторони шафи
Має головний вимикач і ознаки маркування на дверях. Розміри шафи управління :
1200x600x2000 мм.
Головна шафа управління RO-2 цеху компостування з електропроводкою і підключенням головного кабелю електроживлення. Має головний вимикач з позначками на дверях. Розміри шафи головна управління:1500х1400х800мм.
При виробництві компосту залучаються вимірювальні пристрої, а саме:
1. Мобільний ротаційний барабан призначений для проведення випробувань на визначення зрілості компосту, за рахунок просіювання проб компостної фракції через сітку з перфорацією від 8 мм;
2. Термометр марки QUANTURI TANGO XN – призначений для нагляду за температурою в компостарні. Сенсори термометра комунікують з сертифікованою станцією, яка переносить дані про температуру на хмарне сховище, в якому збираються дані;
3. Переносний рН-метр HI 98128 призначений для вимірювання рН значень компосту;
4. Пристрій для висушування Sušionik Sterimatic ST-11 призначений для сухої
стерилізації матеріалів та інструментів;
5. Пристрій для визначення показнику азоту Uređaj KJELTEC 2100 – призначений для вимірювання вмісту азоту в компості.
6. Компресор DE 50/204 призначений для збагачення компосту мінеральними або органічними добривами, забезпечує очистку компостної маси всередині реактора, проток вимірюється та регулюється з допомогою ротаметра з відповідними регуляційними вентилями.
Маніпулятивне обладнання служить для ефективного маніпулювання (переміщення) спресованих і упакованих бухт з вторинною сировиною та SRF-палива (складування, завантаження).
Перелік маніпулятивного обладнання:
- Фронтальний дизельний навантажувач вантажопідйомністю 2,5 т; - Телескопічний дизельний навантажувач біомаси FARESIN. - Навантажувач телескопічний JCB 535V125.
Подача відсортованих відходів (ПЕТ-пляшки) в кипорозривач відбувається навантажувачем. Після завантаження в кипорозривач, пакувальний дріт розрізається ножицями та транспортується по похилому транспортеру ЛНТр-300 довжиною 6 м у дробарку ДРМ ПЕТ-1200.
В дробарці відбувається дроблення ПЕТ-пляшки комплектом ножів з 20 шт, розмір одержуваних фракцій визначається діаметром отворів у гратах, розташованих під ротором дробарки потужністю 90 кВт.
Після дроблення ПЕТ-пляшки в дробарці, дроблена ПЕТ-флекса потрапляє на шнек промивний ШТМ-600, на якому відбувається змиття бруду на початковому етапі переробки полімерів завдяки підведенню води. У воду додається каустична сода для якісної очистки сировини, рідина являється оборотною. Обсяг рідини в оборотній системі складає 2 м3.
Після попереднього змиття бруду в шнеку промивному, відбувається очищення полімерів від сильного забруднення бруду у ванні флотації об’ємом 12 м3, габаритними розмірами (ДхШхВ) – 6000х1750х2650 мм. Очищення відбувається через 2 шнеки у 4-ьох барабанах відмивки, що приводяться у рух мотор-редукторами в кількості 2 шт. потужністю 2,2 кВт та 2 шт. потужністю 5,5 кВт. Вода циркулює по замкненій системі.
Після проходження ванни флотації, подрібнена ПЕТ-флекса направляється по шнеку до підігрівної мийки для очищення ПЕТ-флекси від складних забруднень та клею об’ємом 48,8 м3, габаритними розмірами (ДхШхВ) – 4600х2500х4250 мм. Очищення відбувається під дією температури до 90 0С, яку забезпечуються ТЕНи потужністю 80 кВт та при постійному переміщуванні ворошитилем і шнеком, що приводяться у дію двома електродвигунами потужністю 5,5 кВт кожен.
Після проходження підігрівної мийки, очищена від складних забруднень та клею ПЕТфлекса направляється до мийки двошнекової інтенсивного відмивання. Для відмивання застосовується ротор відмивання та два шнеки, що приводяться у дію двома мотор-редукторами потужністю 5,5 кВт та одним мотор-редуктором потужністю 4 кВт. Вивантаження ПЕТ-флекси здійснюється через відкидний бункер на фрикційну мийку. Осад утворений разом з заміною рідини у системі буде відводитися на власні очисні споруди 2 рази на тиждень.
У фрикційній мийці відбувається інтенсивне відмивання подрібненої ПЕТ-флекси та транспортується у сушку равликового типу УМСК-1000.
Сушка равликового типу УМСК-1000 призначена для сушіння подрібненої ПЕТ-флекси у декількох лопатевих барабанах, що приводяться у дію за допомогою двох електродвигунів ВПР-4 потужністю по 11 кВт та п’яти електродвигунів ВПР-5 потужністю по 7,5 кВт. Залишки води стікаю у ємності для зливу води в кількості 3 шт. об’ємом 1 м3 кожна. Увесь осад утворений в процесі роботи лінії ПЕТ-пляшки, разом з заміною рідини у системі, буде відводитися на власні очисні споруди 1 рази на тиждень обсягом 2 м3.
Висушена подрібнена ПЕТ-флекса направляється по шнеку до відокремлювача етикеток ВСЕ-1000. Відокремлювач етикеток має повітряний сепаратор та аерацію, завдяки якому матеріал розділяється по щільності, товщині, розміру та масі при потужності 8,5 кВт.
Річний обсяг перероблення ПЕТ-пляшки буде становити 600 т/рік.
Переваги обраної технологічної схеми:
- висока якість запчастин гарантують установці колосальну надійність, що разом з хорошою мобільністю робить її ідеальним вибором для компаній, яким доводиться часто переміщати обладнання між майданчиками;
- всі етапи з оброблення побутових відходів обладнуються системою місцевої витяжної вентиляції, що забезпечує відведення потенційних забруднюючих речовин з повітря робочої зони.
Оскільки приземні концентрації забруднюючих речовин згідно розрахунку розсіювання не перевищують на межі СЗЗ встановлені граничнодопустимі концентрації, відповідно відсутня потреба у впроваджуванні додаткових технологій та методів керування для даного промислового майданчика підприємства.
Заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин Заходи не передбачені.
Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів
граничнодопустимих викидів у процесі виробництва
При дотриманні вимог техніки безпеки та умов, викладених у розділі 2.13.1 Обґрунтовуючих документів, викиди забруднюючих речовин підприємством не будуть перевищувати встановлені нормативи граничнодопустимих викидів. Заходи не передбачені.
Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря
Залпові викиди відсутні. Заходи не передбачаються.
Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан
Згідно плану розвитку підприємства остаточне припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря не планується, тому заходи не передбачаються.
Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування Заходи не передбачені.
Заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря
Таблиці 13 (10.1) - Заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідація наслідків забруднення атмосферного повітря
Найменування потенційно небезпечного об'єкта |
Місце розта- шування потенційно небезпечного об'єкта |
Найменування, маса, категорія небезпечної речовини чи групи речовин, що використовуються або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються на об'єкті |
Найменування або категорія небезпечної речовини чи групи небезпечних речовин, за якими проводилася ідентифікація об'єкта |
Найменування забруднюючих речовин, які у випадку виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру можуть надійти в атмосферне повітря |
Найменування заходів щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайної ситуації |
Найменування заходів щодо ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» за адресою: 10001, Житомирська область, м. |
Майданчик зберігання палива |
Паливо тверде відновлювальне SRF (solid recoverd fuel) 14624,24 т/рік |
Паливо тверде відновлювальне |
Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок (мікрочастинки та волокна) Азоту діоксид Азоту оксид |
Дотримання правил експлуатації, своєчасне технічне обслуговування і плано- попереджувальний ремонт обладнання і обладнання прийому і |
Припинення робіт на аварійній ділянці. Герметизація пошкоджених елементів обладнання. Аварійна зупинка |
Житомир, проїзд Складський, 20 |
|
|
|
Сірки діоксид Оксид вуглецю Вуглецю діоксид Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) Метан |
відпуску твердих побутових відходів. Захист території блискавкоприймачами. |
обладнання. Вимкнення джерел запалення. Зняття напруга з електрообладнання. Ліквідація проливів. Огородження небезпечної зони. Обмеження доступу людей і техніки до аварійної ділянки. Сповіщення та евакуація людей. За необхідності виклик спецслужб. |
ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ» за адресою: 10001, Житомирська область, м. Житомир, проїзд Складський, 20 |
Майданчик генератора
Сортувальний цех відходів |
Дизельне паливо
|
Нафтопродукти, дизельне пальне Нафтопродукти, бензинове пальне |
Вуглеводнi насиченi С12С19 (розчинник РПК-26611 i iн.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець Бензин (нафтовий, малосірчистий, у перерахунку на вуглець) |
Дотримання затвердженого Плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій. Дотримання правил експлуатації. Своєчасне технічне обслуговування і планово- попереджувальний ремонт газопроводів, та запірної арматури. Використання засобів контролю та регулювання для попередження утворення вибухонебезпечної суміші |
Документальна фіксація та повідомлення Міндовкілля, оцінка наслідків аварії з точки зору забруднення атмосферного повітря, надання звіту Міндовкілля в якості складової частини річного екологічного звіту. Розробка та виконання коригувальних дій з метою попередження аварій в майбутньому як технічного так і організаційного напрямку. |
Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах
Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах здійснюються відповідно до вимог Методичних вказівок „Регулирование выбросов при неблагоприятных метеорологических условиях” (РД 52.04.52-85), затверджених Державним комітетом СРСР по гідрометеорології та контролю природного середовища 01.12.86, для об’єктів, які розташовані в населених пунктах, де Державною гідрометеорологічною службою України проводиться або планується проведення прогнозування несприятливих метеорологічних умов (НМУ).
Проммайданчик розташована в місті Житомир, де Державною гідрометеорологічною службою України проводиться прогнозування несприятливих метеорологічних умов.
Забруднення приземного шару атмосферного повітря, що створюють викиди проммайданчика ТОВ «МС СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ», залежить від метеорологічних умов. В окремі періоди, коли метеорологічні умови сприяють накопиченню забруднюючих речовин у приземному шарі атмосфери, концентрації забруднюючих у повітрі можуть різко зростати. Щоб у ці періоди не допускати виникнення високого рівня забруднення, необхідно завчасне прогнозування таких умов і своєчасне скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Під регулюванням викидів забруднюючих речовин в атмосферу розуміється їх короткочасне скорочення в періоди НМУ, що призводять до формування високого рівня забруднення повітря. Регулювання викидів здійснюється з урахуванням прогнозу НМУ на основі попереджень про можливість небезпечного зростання концентрацій забруднюючих речовин в повітрі з метою його запобігання.
Прогнозування високих рівнів забруднення, передачу попереджень (оповіщень) та їх скасування здійснюють прогностичні підрозділи Гідрометцентру.
Попередження про підвищення рівня забруднення повітря для окремих джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу складаються, коли очікуються НМУ, при яких максимальні концентрації забруднюючих речовин у повітрі, що створюються джерелом або групою джерел, можуть перевищувати См (розрахункова максимальна концентрація забруднюючих речовин, що має місце при відсутності НМУ). Для даного випадку до НМУ відносяться: піднесена інверсія вище джерела, штильовий шар нижче джерела, тумани. Попередження складаються як для окремих джерел викидів, так і по місту в цілому.
Для окремих джерел викидів складаються попередження трьох ступенів:
- попередження першого ступеня складається, якщо передбачається один з комплексів НМУ, наведених в «Методичних вказівках з прогнозом забруднення повітря у містах», при цьому очікуються концентрації в повітрі одного або декількох контрольованих речовин вище ГДК;
- другого ступеня - якщо передвіщаються два таких комплекси одночасно (наприклад, якщо при небезпечній швидкості вітру очікується і піднесена інверсія, і несприятливий напрям вітру), коли очікуються концентрації одного або декількох контрольованих речовин вище 3 ГДК
- третього ступеня - коли після передачі попередження другого ступеня небезпеки надходить інформація показує, що при встановлених метеорологічних умовах вжиті заходи не забезпечують необхідну чистоту атмосфери; при цьому очікуються концентрації в повітрі одного або декількох забруднюючих речовин вище 5 ГДК.
Для проммайданчику з метою регулювання викидів в період НМУ відповідно до категорій НМУ встановлено три режими роботи, які забезпечать зменшення викиду забруднюючих речовин.
Заходи по зниженню викидів при першому режимі роботи підприємства повинні забезпечити скорочення викидів до атмосфери на 20%. Ці заходи носять організаційно-технічний характер, їх можна швидко здійснити, вони не потребують істотних витрат і не приводять до зниження продуктивності.
Заходи по зниженню викидів при другому режимі роботи підприємства повинні забезпечити скорочення викидів до атмосфери на 40%. Ці заходи включають усі пропозиції, які відносяться до першого режиму, а також заходи, які впливають на технологічні процеси, та супроводжуються незначним скороченням продуктивності.
Заходи по зниженню викидів при третьому режимі роботи підприємства повинні забезпечити скорочення викидів до атмосфери на 60%, а в деяких особливих небезпечних умовах підприємство повинне повністю припинити викиди. Ці заходи включають усі пропозиції, які відносяться до першого та другого режиму, а також заходи, проведення яких дозволяє знизити викиди забруднюючих речовин за рахунок короткочасного зниження потужності.
Регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферу при несприятливих метеорологічних умовах передбачає їх короткочасне зниження. Здійснюється регулювання на основі попереджень про можливе небезпечне зростання концентрацій домішок в повітрі з метою його попередження.
При розробці заходів щодо регулювання викидів враховується внесок різних джерел в створенні граничних концентрацій домішок. Крім того, для кожного конкретного інгредієнта, по якому передбачається регулювання викидів, враховується його фактичний викид в атмосферу даним підприємством. Для деяких інгредієнтів, приземні концентрації яких незначні, регулювання викидів може не проводитися.
Таким чином, у кожному конкретному випадку необхідно визначати на яких джерелах і по якому інгредієнту слід скорочувати викиди з метою досягнення найбільшого ефекту при регулюванні викидів з урахуванням пріоритетності забруднюючих речовин, передбачається черговість скорочення середніх виділень.
Величини викидів в період НМУ визначаються з прогнозних значень концентрацій, які мають бути досягнуті в результаті виконання заходів.
Відповідно до цього, в період НМУ на підприємстві планується 3 режими роботи. Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферу в періоди НМУ наведені у таблиці
10.3.
Таблиця 14 (10.2) - Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферу в періоди несприятливих метеорологічних умовах
Код виробничого і технологічного процесу, технологічного устаткування (обладнання) |
Найменування заходу |
Термін виконання заходу |
Номер джерела викиду на карті-схемі |
Загальний обсяг витрат кошторисно ю вартістю, тис. грн. |
Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря після виконання заходу, т/рік |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
5.В.1 - Біологічна переробка відходів: компостування
|
- підсилити контроль за точним дотриманням технологічного регламенту виробництва; - заборонити роботи устаткування на форсованому режимі; - підсилити контроль за герметичністю газоходів та обладнання; - підсилити контроль за роботою контрольно-вимірювальних приладів і автоматичних систем управління технологічними процесами; - заборонити продувку та чищення устаткування, газоходів, ремонтні роботи, пов'язані з підвищеним виділенням забруднюючих речовин в атмосферу. |
повідомлення 1 режиму НМУ |
1-3, 7-13 |
- |
- |
5.В.1 - Біологічна переробка відходів: компостування |
- знизити продуктивність окремих апаратів та технологічних ліній, робота яких пов’язана зі значним виділення в атмосферу забруднюючих речовин; - у випадку, якщо строки початку планово-попереджувальних робіт по ремонту технологічного обладнання та наступ НМУ досить близькі, слід провести зупинку обладнання. |
повідомлення 2 режиму НМУ |
1-3, 7-13 |
- |
- |
5.В.1 - Біологічна переробка відходів: компостування |
- знизити навантаження або зупинити виробництва, що супроводжуються значними виділеннями забруднюючих речовин; - відключити апарати та обладнання, робота яких зв’язана зі значним забрудненням повітря. |
повідомлення 3 режиму НМУ |
1-3, 7-13 |
- |
- |
Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування.
Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачаються.
Пропозиції відносно дозволених об’ємів викидів забруднюючих речовин, що віднесені до основних джерел викидів
До основних джерел викидів належать організовані джерела викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування.
Для забруднюючих речовин, викиди яких не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, гранично допустимі викиди не встановлюються, крім випадків, коли за результатами розрахунків розсіювання цих забруднюючих речовин в атмосферному повітрі виявлено перевищення нормативів екологічної безпеки та гігієнічних регламентів.
Для речовин, на які не затверджені гігієнічні регламенти, гранично допустимі викиди не встановлюються.
Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів
Для забруднюючих речовин, на які не затверджені порогові значення потенційних викидів,
пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин не встановлюються.
Для неорганізованих стаціонарних джерел нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин не встановлюються. Регулювання викидів від цих джерел здійснюється шляхом встановлення вимог.
1 Умова 1. До викидів забруднюючих речовин (в тому числі, до технологічного процесу, обладнання та споруд, очистки газопилового потоку)
1.1 Інших викидів в атмосферу, що чинять суттєвий вплив на навколишнє середовище, бути не повинно.
1.2 При проведенні реконструкції, модернізації, введенні нових потужностей виробництва підприємство повинно керуватися природоохоронним законодавством України.
2 До технологічного процесу
2.1 Суб’єкт господарювання не повинен без корегування дозволу на викиди використовувати іншу сировину та матеріали, що можуть змінити якісний склад викидів.
2.2 Сировина та матеріали, що використовується у виробничих процесах повинні відповідати технічним умовам (погодженим у встановленому законодавством порядку), державним стандартам, санітарним нормам та регламентам технологічних процесів. Використовувати тільки ту сировину, що закладена сировинною базою та має висновки державної санітарноепідеміологічної експертизи.
2.3 Технологія виробництва повинна передбачати використання:
− оптимальної щільності розташування обладнання;
− максимально можливої герметизації обладнання, що пов'язані з виділенням пилу і парів забруднюючих речовин;
− запобігання забрудненню атмосферного повітря за межами санітарно-захисної зони понад встановлених нормативів ГДК.
2.4 Забороняється робота обладнання на форсованому режимі, крім випадків передбачених інструкціями з експлуатації.
2.5 Усі роботи на підприємстві повинні здійснюватися відповідно до затверджених інструкцій з додержанням вимог природоохоронного та санітарного законодавства України.
2.6 При внесенні змін до технологічного процесу, зміні технологічного обладнання або матеріалів необхідно відкоригувати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
2.7 Встановлені нормативи стосуються стаціонарних сталих режимів роботи устаткування і не поширюються на пусконалагоджувальні, пускозупинні та перехідні режими і експлуатаційне обслуговування.
2.8 Для запобігання здійснення наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря суб’єкт господарювання повинен:
− не допускати неорганізоване підсмоктування повітря в топку та газоходи водогрійних котлів;
− систематично проводити контроль за роботою контрольно-вимірювальних приладів на водогрійних котлах
2.9 Суб’єкт господарювання не повинен перевищувати проектних потужностей обладнання.
2.10 Суб’єкту господарювання забороняється експлуатація обладнання з відключеними контрольно-вимірювальними приладами та автоматикою безпеки.
2.12 Вживати заходи з метою мінімізації викидів забруднюючих речовин до атмосферного повітря при провадженні технологічних операції.
2.13 Не допускати видалення твердих побутових відходів шляхом їх спалювання.
3 До обладнання та споруд
3.1 Для зменшення втрат сировини чи готової продукції та запобіганню викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин на усьому ланцюгу технологічного процесу необхідно проводити технічний огляд та контроль за герметичністю обладнання.
3.2 Експлуатація технологічного обладнання в виробничих приміщеннях підприємства повинна здійснюватись згідно з технологічним процесом, вимогами технічної документації по його застосуванню (технічних паспортів), які надаються виробником обладнання, затверджених інструкцій по охороні праці та техніці безпеки при ввімкненій вентиляції, що унеможливлює імовірне виникнення нештатних ситуацій.
3.3 Щоденно, перед початком роботи, проводити візуальний огляд обладнання та блокуючих пристроїв, огляд цілісності трубопроводів, щільності фланцевих з'єднань, електрокомунікацій, стан та працездатність припливно-витяжної та аварійної вентиляції тощо. Результат здійснення огляду фіксується у відповідних журналах.
3.4 При виявленні перед початком роботи або під час роботи несправностей на робочому місці, в обладнанні та засобах індивідуального або колективного захисту, необхідно зупинити роботу, вимкнути обладнання, прилади і повідомити про це керівника робіт для вжиття заходів щодо їх усунення.
3.5 Стежити за герметичністю обшивки енергетичних установок, вибухових клапанів, зварних сполучень технологічних установок, фланцевих з’єднань, зварних сполучень технологічних трубопроводів, регулярно усувати присоси повітря через обшивку установок, повітропроводів і газоходів.
3.6 При виявленні перед початком роботи або під час роботи несправностей на робочому місці, в обладнанні та засобах індивідуального або колективного захисту, необхідно зупинити роботу, вимкнути обладнання, прилади і повідомити про це керівника робіт для вжиття заходів щодо їх усунення.
3.7 Перелік робіт і строки проведення технічного обслуговування, поточного і капітального ремонтів технологічного обладнання повинні визначатися відповідно з вказівками, які приведені в експлуатаційній і ремонтній документації, і бути відображеними в графіках.
3.8 Забезпечувати максимальну герметизацію зливно-наливних операцій.
4 До очистки газопилового потоку
4.1 Умова не встановлюється. Газоочисні установки на підприємстві відсутні.
5 Виробничий контроль
5.1 Граничнодопустимі викиди в атмосферу в рамках Дозволу повинні тлумачитися наступним чином:
5.1.1 Періодичний моніторинг:
5.1.1 Для будь-якого параметру, вимірювання якого в силу особливостей пробовідбору/аналізу за 20 хвилин неможливо, необхідно встановити придатний період пробовідбору, а отримані при таких вимірах величини не повинні перевищувати гранично допустиму величину дозволених викидів.
5.1.2 Результати вимірювань масової концентрації забруднюючої речовини, які характеризують вміст цієї забруднюючої речовини за двадцятихвилинний проміжок часу по всьому вимірному перерізу газоходу, вважаються такими, що не перевищують значення відповідного нормативу граничнодопустимого викиду, якщо значення кожного результату вимірювання не перевищують значення встановленого нормативу граничнодопустимого викиду.
5.1.3 Гранично допустима інтенсивність викидів повинна розраховуватися на основі концентрацій як середня величина за певний період часу, помножена на величину відповідної масової витрати. Не один з визначених таким чином показників не повинен перевищувати гранично допустиму величину інтенсивності викидів.
5.1.4 Для всіх інших параметрів, не один із середніх показників за 20 хвилин не повинен перевищувати гранично допустиму величину дозволених викидів.
5.1.5 Гранично допустимі концентрації для викидів в атмосферу, встановлені в Дозволі, повинні досягатися без розбавлення повітрям та повинні ґрунтуватися на величинах обсягу газів, призведених до наступних нормальних умов:
У випадку газів (окрім продуктів спалювання):
- Температура: 273К, тиск: 101,3 кПа (без виправлень на вміст кисню та вологості).
У випадку газоподібних продуктів спалювання:
- Температура: 273К, тиск: 101,3 кПа, сухий газ; 3% кисню для газоподібного палива, 6% кисню для твердого палива. 15% кисню для газових турбін та дизельних двигунів.
5.1.6 У випадках, коли змішування перед викидом може впливати на можливість вимірювання параметру, тоді даний параметр може визначатися перед змішуванням (за умовою, попереднього письмового дозволу Міндовкілля).
5.1.7 Повинно бути забезпечено необхідне технічне обслуговування устаткування для моніторингу та аналітичного устаткування для того, щоб моніторинг давав точні дані про викиди забруднюючих речовин.
6 Умова 3. До адміністративних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
6.1 Оператор повинен направляти повідомлення, як по телефону, так і по факсу (якщо є така можливість) в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (далі – Міндовкілля) та Державну екологічну інспекцію як можливо скоріше (на скільки це практично можливо), після того, як відбувається щось з наступного:
а) будь-який викид, який не відповідає вимогам Дозволу;
б) будь-яка аварія може створити загрозу забруднення повітря або може потребувати екстрених заходів реагування. У якості складової частини повідомлення, Оператор повинен вказати дату та час такої аварії, привести докладну інформацію про те, що сталося та заходи, прийняті для мінімізації викидів і для попередження подібних аварій в майбутньому.
6.2 Оператор повинен документально фіксувати будь-які аварії, вказані в пункті 3 даної умови. В повідомленні, яке надається в Міндовкілля, повинна наводитися докладна інформація про обставини, які призвели до аварії та про всі прийняті дії для мінімізації впливу на навколишнє середовище та для мінімізації обсягу утворених відходів.
6.3 Звіт за довільною формою про всі зафіксовані аварії повинен надаватися Міндовкілля в якості складової частини Річного екологічного звіту.
6.4 Інформування та підготовка персоналу. Керівництво підприємства повинне ввести в дію і підтримати в дії процедури для визначення необхідних сфер підготовки персоналу для всіх співробітників, робота яких може здійснити суттєвий вплив на забруднення атмосферного повітря. Персонал, який виконує спеціальні завдання, повинен володіти необхідною кваліфікацією (необхідною освітою, підготовкою та/або досвідом роботи).
6.5 Отримати новий Дозвіл на викиди забруднюючих речовин у разі виникнення змін у технологічних процесах виробництва, змінах обладнання, пов’язаних з надходженням шкідливих речовин в атмосферне повітря згідно чинного законодавства.
6.4 Оператор повинен ввести в дію та підтримати в дії Систему управління охороною навколишнім природним середовищем, яка відповідає потребам даного Дозволу. В даній системі повинні враховуватися всі виробничі операції та повинні розглядатися всі практичні можливі варіанти для використання більш чистих технологій, більш чистих виробничих процесів та для мінімізації викидів.
7. До неорганізованих джерел викидів
7.1 Для неорганізованих джерел викидів (Дж. викиду №№ 1-5, 7-13) нормативи ГДВ не встановлюються. Регулювання викидів від цих джерел здійснюється шляхом встановлення умов.
7.2 Оператор повинен експлуатувати технічно справне обладнання із справним заземленням, здійснювати постійний контроль за станом обладнання, трубопроводів, засувної арматури із записом в оперативному журналі, відображати в журналі параметри процесів перекачування і зберігання палива.
7.3 Перед пуском в роботу необхідно перевіряти герметичність обладнання, арматури,
трубопроводів. При виявленні пропусків негайно вживати заходів щодо їх усунення.
Адреса держадміністрації з питань охорони навколишнього природного середовища, до якої можуть надсилатися зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди: Житомирська обласна військова адміністрація за адресою: 10014 м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1; тел. (0412) 47-08-57 тел./факс (0412) 47-11-09, e-mail: ztadm@apoda.zht.gov.ua.
Оголошення надруковане в газеті «ВІСТІ» № 8 від 28.02.2025.
Строки подання зауважень та пропозицій – протягом 30 календарних днів з дати виходу повідомлення до 30.03.2025